You are currently viewing Poznaj naszych Ambasadorów AMP Futbol

Poznaj naszych Ambasadorów AMP Futbol

Igor Woźniak

Igor jest bramkarzem w klubie AMP Wisła Kraków oraz podstawowym bramkarzem naszej Reprezentacji Polski w AMP Futbol. Zdecydowanie ciężka, sprawiła iż Igor jest pięciokrotnym Mistrzem Polski w AMP Futbolu, a także Brązowy Medalista Mistrzostw Europy w 2021 roku.
Uczestnik Mistrzostw Świata w AMP Futbolu w roku 2022 i Srebrny Medalista wraz z AMP Wisłą Kraków Ligi Mistrzów w 2022 roku.

Igor Woźniak w sezonie 2019 oraz 2022 został wybrany najlepszym bramkarzem Ligi AMP Futbol a także podkreślił to niedawno zdobytym wyróżnieniem, jakim jest Nagroda najlepszego bramkarza Ligi Mistrzów w 2022 roku – gratulujemy!

Mariusz Kędzierski

Mariusz to filantrop, człowiek wielu talentów. Jak sam o sobie mówi – człowiek orkiestra!

Kędzierski może pochwalić się nie lada osiągnięciem, jakim jest zwycięstwo w The Global Art Awards 2018 w Dubaju. Mariusz to przede wszystkim mówca motywacyjnym, ze wsparcia mentalnego Mariusza skorzystała m.in. pierwsza drużyna Śląska Wrocław, a prywatnie fan piłki nożnej i bramkarz WKS Śląsk Wrocław AMP Futbol, która prężnie rozwija się w szczeblach AMP Futbol, posiadają również sekcję dla dzieci. Od niedawna również szczęśliwy ojciec Frania.

Mariusz jako pierwszy został naszym Ambasadorem po tym jak zaobserwował nas na instagramie, oraz pozytywnie komentował nasze działania, to właśnie wtedy zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie współpracy z zawodnikami AMP Futbolu.

 

Krystian Kapłon

Krystian Kapłon to kolejny kluczowy zawodnik Reprezentacji Polski w AMP Futobolu.

Środkowy pomocnik grający w klubie AMP Wisła Kraków oraz wcześniej wspomnianej Reprezentacji Polski AMP Futbol.

„W piłkę gram w zasadzie całe moje życie od momentu gdy zacząłem chodzić o kulach chciałem być jak mój tata, zabierał mnie na praktycznie każdy swój trening i to on zaszczepił we mnie miłość do piłki. Dzieciństwo spędziłem na boisku z moimi kolegami grając całymi dniami w wolne dni równocześnie trenując w 4ligowym klubie tam w zasadzie się zaczęła moja prawdziwa przygoda z pełnosprawna piłką. W 2014 wchodząc do juniorów niestety ze względu na bezpieczeństwo moje i innych zawodników sędzia zabronił mi gry w juniorach a kilka miesięcy później grałem już w seniorskiej reprezentacji polski w ampfutbolu mając 14 lat” – mówi Krystian. W Reprezentacji Polski AMP Futbol rozegrał dotychczas 78 spotkań, w których zdobył 49 bramek i 26 asyst. Warto dodać, że nasza kadra AMP Futbol razem z Krystianem Kapłonem zdobyła m.in Brązowy Medal na Mistrzostwach Świata, 2 miejsce w Lidze Mistrzów.

Z kolei z Wisłą Kraków zdobył 5-krotnie Mistrzostwo Polski AMP Futbol.